מן העיתונות

שמן זית: איך לבחור ואיזה סוג הוא הכי טוב?

 

הוא הפך לנחשק ויוקרתי, התגלה כמומלץ ובריא, ומדורג על פי אמות מידה בינלאומיות מחמירות – כל מה שכדאי לכם לדעת על שמן הזית – מלך השמנים שנמצא כמונע קשת רחבה של מחלות.

הכתבה המלאה מאת סמדר כהן-טרקל במגזין מנטה

 

זיתא בחירת הכורם - שמן גזית  

הוזמנתי לאירוע – סדנת בישול חווייתית לרגל השקת שמן הזית “בחירת הכורם” של זיתא. מדי שנה בוחרים מומחי זיתא את הכרם הגלילי והזיתים המשובחים ביותר להכנת שמן הזית האיכותי והטעים ביותר – במהדורה מיוחדת ומוגבלת המשלבת בין פירות היצירה של כרם הבוטיק לבין אלה של זיתא.

 

והשנה – בחירת הכורם: “חיים גזית”

חיים גזית הקים את ביתו בגליל ונטע את כרמיו על אדמות המשפחה, הממוקמות בין שדות הכפר הערבי מכר. השילוב בין כרם משפחתי, ותיק ומסורתי, לבין בית הבד המודרני של זיתא מניב שמן זית בטעם ייחודי ואופייני לגליל.

זיתא בחירת הכורם-חיים גזית, הינו שמן זית כתית מעולה, בכבישה קרה, המיוצר מבלנד מיוחד של זני סורי וברנע ובעל רמת חמיצות מירבית של 0.5%. השמן מאופיין בניחוחות פירותיים ובארומה עשבונית משובחת.

הכתבה המלאה באתר תפוז

 

בחירת הכורם הנו פיתוח ייחודי של זיתא. מומחי הזית של זיתא בחרו השנה (2011) להפיק שמן זית איכותי מכרם בודד, מובחר (Single Vineyard).  

חיים גזית החקלאי המקסים, סיפר על מורשת הכרם המשפחתי מאז החל לייצר ולהפיק שמן זית עם חמו לפני

35 שנה.

הכתבה המלאה באתר תפוז

 

הוצג בפנינו השמן המככב של הערב- “זיתא בחירת הכורם – חיים גזית”. בשלב הטעימות טעמנו שני סוגים, כמובן עם כל כללי הטקס של כוס צבעונית, לטשטוש הצבע של השמן כדי שלא ישפיע על ההרחה, הניעור והטעימה עצמה. טעמנו שני סוגים – “כתית מעולה – טעם מעודן” ואת בחירת הכורם – גזית. אישית מבין השניים אהבתי יותר את הגזית, כי טעמו היה דומיננטי ואופייני יותר אם כי גם למעודן היו מעריצים בקרב המשתתפים.

הכתבה המלאה באתר TheMarker Cafe

 

חיים גזית איש צנוע ונחבא אל הכלים מגדל על שטחים משפחתיים הגובלים בכפר הערבי מכר. השמן המופק מהבלנד של זית סורי וזית ברנע נותן תוצאה נפלאה- טעמנו!

הכתבה המלאה באתר הקדירה של ששת

שני אייטמים שפורסמו על בחירת הכורם- חיים גזית:

 

התפרסם ב’מקור ראשון’ ב-15.5.11

התפרסם ב’פנאי פלוס’ ב- 19.5.11

כתבה מעיתון גלובס אוקטובר 2009

 

יצרן השמן, חיים גזית, מכפר מכר שבגליל המערבי, מאבחן את המועד על-פי צבעי הזית המשתנים. “אני מעריך שאתחיל במסיק בעוד שבועיים”, הוא אומר. “מסיק מוקדם של זיתים ירוקים מייצר שמן מר, ומסיק מאוחר של זיתים שחורים מייצר שמן של סוף עונה – חסר ארומה. המצב האופטימלי הוא כשהזית חצי ירוק וחצי שחור”. גזית מדווח גם הוא על ירידה ביבול, אך מצבו, לדבריו, עדיין טוב. “השנה הזאת היא קטסטרופה, יש הרבה מגדלים שאין להם פירות בכלל”.

קישור לכתבה באתר גלובס

 

חיים גזית עושה שמן זית טוב – מאת דני רובין

 

חיים גזית עושה שמן זית טוב. לחיים גזית מטעי זיתים בני 22 שנה אותם קיבל בירושה מחמו. המטעים נמצאים בישוב מכ`ר – אל מכ`ר שהוא כפר ערבי הנמצא בגליל המערבי כ-5 ק”מ מצומת עכו על כביש כרמיאל עכו. הכפר נוסד לפני כ-500- שנה בידי ערבים נוצרים שהגיעו מלבנון.

foodis.co.il הכתבה המלאה באתר

שמן זית גזית  טלפון:                            כתובת: הגליל 118 נופית מיקוד 36001

בניית אתר - www.atarim.me

052

-

3780485